Sektor Bogactwa

Obecnie gazety piszą o zbliżającym się kryzysie, więc proponuję zapoznać się z tym, co mówi nauka Feng Shui na temat bogactwa. Sądzę, że nawet najwięksi sceptycy Feng Shui w obliczu nadchodzących zmian ekonomicznych zaczną uważniej przesłuchiwać się, co ta starożytna nauka ma do powiedzenia.
Sektor bogactwa leży południowo-wschodniej części mieszkania (pokoju), kierując się wskazówkami kompasu. Przypominam, że według Feng Shui każdy sektor naszego domu jest odpowiedzialny za określoną sferę naszego życia. Sfera bogactwa jest zwana „Zoną Siły”, czyli rozumieć przez nią powinniśmy nasze umiejętności, dzięki którym możemy zarabiać na życie.
Przede wszystkim powinniśmy wyrzucić z tego sektora wszystkie zepsute i nieużywane rzeczy, a także rzeczy związane z nieprzyjemnymi wspomnieniami. Po zrobieniu porządku dobrze określić, co dokładnie pomaga nam zdobyć bogactwa materialne oraz zdefiniować dla siebie samego symbol źródła dochodów. Programista np. powinien w tym miejscu wstawić komputer, prezes - biurko lub sejf, aktorka – scenariusz z którym obecnie pracuje, kobieta pracująca w domu, powinna umieścić portret męża, przecież to właśnie on ją utrzymuje .
Lecz oczywiście najprościej użyć tradycyjnych sprawdzonych symbolów, takich jak np. chińska trójnoga żaba, siedząca na monetach, czy żaglowiec, którym symbolicznie przepłyną bogactwa (dziób żaglowca nie powinien być skierowany do drzwi wyjściowych, gdyż bogactwo może „uciekać”.
Nad południowo-wschodnim sektorem domu patronuje żywioł Drewno. Dlatego tam jest najlepiej umieścić ładne domowe rośliny, drewniane przedmioty, ozdoby koloru zielonego oraz inne zielone przedmioty. Dobrze jest umieścić lampę z zieloną żarówką lub zielonym kloszem i zapalać na kilka godzin w ciągu dnia. Elementem podtrzymującym drzewo jest Woda, więc, dobrze też w ten sektor pomieścić akwarium lub fontankę, pamiętając jednak, że te przedmioty nie jest wskazane trzymać w pomieszczeniach , w których śpimy.
Jeżeli w strefie bogactwa naszego domu lub mieszkania znajduje się toaleta lub łazienka, ich niekorzystny wpływ można skorygować wieszając przy drzwiach jaskrawą lampę. Przez łazienkę lub ubikację pieniądze mogą uciekać, symbolicznie spływać do rur kanalizacyjnych, dlatego jaskrawe światło może pomoc zneutralizować negatywną energię. Zamiast lampy możemy użyć dzwonków wietrznych pięciu metalowych trąbek lub dzwoneczki wietrzne.
W przypadku jeżeli w domu brakuje południowo-wschodnia części, np. znajduję się poza granicami naszego mieszkania można w tym sektorze powiesić duże lustro z dodatkowym symbolem bogactwa.

Komentarze

Najbardziej czytane